Meie teenused
Katusetööd – hästi ehitatud katus tagab muretu elu
Maja katuse ülesanne on kaitsta seda sademete, päikese ja tuule eest, seega on katuse korrashoidmine kriitilise tähtsusega. Lekkiv katus võib põhjustada kiiresti ulatuslikke kahjustusi, mis mõjutavad nii katuse kandekonstruktsiooni kui ka kogu maja. Seepärast on oluline, et kui tekib märke lekkest või katuse kahjustusest, tuleks katusetööd ette võtta võimalikult kiiresti.
Kui leiate, et katuse seisukord on juba üsna halb, võib olla mõttekas kaaluda uue katuse ehitamist. Vanade hoonete puhul on uue katusematerjali valimisel oluline arvestada olemasoleva kandetalastikuga ning veenduda, et see suudab toetada uue katusematerjali kaalu, samuti talub tuule ja lumekoormust. Mõistlik on valida uue katuse materjaliks midagi sarnast vana katusega, kuid kui soovite raskemat kattematerjali, võib olla vajalik kandekonstruktsiooni tugevdamine või isegi uue konstruktsiooni ehitamine, mis võib kaasa tuua lisakulud.
Kui olete uue võtmed kätte maja ehitamise etapis, siis on võimalik koostöös projekteerija ja arhitektiga valida just teie vajadustele sobivaim katusematerjal ja sellele vastav konstruktsioon. Katusekatte materjalide valik on lai, alates traditsioonilisest eterniidist kuni kaasaegsete katuseelementideni, mis võivad isegi toota päikeseenergiat. Hinnad ja omadused varieeruvad suuresti, seega on oluline leida just see, mis sobib teie vajadustega kõige paremini.
Katusematerjali valimisel tuleks arvestada mitmete aspektidega, sealhulgas katuse kasutusotstarve ja pikk eluiga, sest katusetööd võivad olla kulukad ja aeganõudvad. Mõnikord võib esmapilgul odavam valik osutuda hiljem veelgi kulukamaks, kui see vajab sagedasemat hooldust või vahetamist. Samuti tuleks arvesse võtta materjali mürataluvust ja selle esteetilist sobivust teie kinnisvara üldise stiiliga.
Katusele mõjuvad erinevad ilmastikust tingitud koormused, mille hulgas on osad lühiajalised, kuid oma olemuselt rasked ning teised koormused, mis mõjutavad katust pidevalt. Neid koormusi saab liigitada välimisteks, sisemisteks ja konstruktsiooni sisesteks koormusteks.
Välimised koormused, mis mõjutavad katust hõlavad sademeid, nagu lumi ja vihm, samuti tuult, temperatuuri kõikumisi ja päikese kiirgust, aga ka keskkonna saasteaineid. Lisaks võivad välimised koormused tuleneda ka inimeste liikumisest või tegevusest katusel.
Sisemisteks koormusteks on ventilatsioon, veeaur, küte, jahutus ja konvektsioon. Katuse ehitamine nõuab hoolikat jälgiist, et oleks takistatud niiskuse liikumine katusekonstruktsiooni piirkonda kus saab tekkida kondensatsioon.
Konstruktsioonisiseste koormuste osas on oluline märkida, et need on üsna palju mõjutatud välimistest koormustest. Näiteks soojenemine põhjustab paisumist ja jahutamine kokkutõmbumist. Seega on katuse ehitamisel ja konstruktsiooni planeerimisel oluline arvesse võtta kõiki neid aspekte, et tagada katuse pikaajaline vastupidavus ja tõhus toimimine.
Katusetööd on kõige mõistlikum planeerida kuivale perioodile, sest see tagab tööde kiirema ja sujuvama kulgemise ning vähendab riske, et tekivad niiskuskahjustused. Kui vajate abi uue katuse ehitamisel või olemasoleva katuse parandamisel, siis ärge kartke võtta ühendust. Meie meeskond aitab teil leida parima lahenduse, mis vastab teie vajadustele ja eelarvele. Katusetöödega seotud küsimuste korral oleme alati valmis abistama.