Meie teenused

Terrassi ehitus

Terrass kuulub lahutamatult kaasaegse kodu juurde ja seda põhjendatult, sest terrass on justkui maja pikendus, kus suvisel soojal ajal on võimalik puhata ja päevitada. Lisaks on võimalik sellele osaliselt rajada katus, mis pakub vihma korral varju, kuid tuppa peitu ei pea minema ning saab soojust edasi nautida.

Terrassi ehitus nõuab kindlasti ilmakaarte jälgimist, et sel ajal kui terrasil aega veedate, oleks seal ka päike. Terrassi saab planeerida nii, et vajadusel saab ka varjus olla. Ehitust kavandades peab endale selgeks tegema, millise suurusega terrass peaks olema, et sinna mahuks ära planeeritav mööbel, ajutine bassein ja muu vajalik, mis teeb seal puhkamise mõnusaks. Samuti on see vajalik selleks, et terrassi ehituse juures arvestada kandekonstruktsiooni kandevõimega ja kasutatavate materjalidega.

Terrassi ehitus algab kandetalade paigaldusest, mis omakorda toetuvad kas vaiadele, plokkidele või erinevatele kanduritele, mida on võimalik rihtimise lihtsustamiseks reguleerida. Eks siingi on mugavamad lahendused kulukamad. Esmalt on vajalik pinnase stabiliseerimine, et vältida kandurite vajumist pinnasesse. Samuti on vajalik geotestiili paigaldus, et vältida umbrohu kasvamist läbi terrassilaudade vahede. Karkassimaterjal peab olema immutatud ja ristlõige vastama kandurite sammule ja talade samm omakorda vastama laudade ristlõikele, et ei tekiks materjalide läbipaindeid.

Terrassilaudade valikul tuleb silmas pidada seda, kui tihti on vajalik laudu hooldada. Kõige lihtsam ja soodsam immutatud okaspuu laud vajab kõige sagedasemat hooldust ehk õlitamist. Kui seda endal aega teha pole ja teenusena samuti ei soovita tellida, tuleb otsustada hinnalt kallima ja kvaliteetsema ning ilmastikule vastupidavama materjali kasuks. Esialgu odavana tundunud valik võib sagedase hooldamise tõttu osutuda hiljem hoopis kulukamaks, eriti, kui õlitus tellida teenusena. Ilmastikule vastupidavam on lehis enda kõrge vaigusisalduse tõttu ja termotöödeldud puit, kus ilmastikukindlus on saavutatud kuumtöötlusega.

Terrassilaudade paigaldamisel on erinevaid kinnitusviise ja -tarvikuid. Lihtsaim viis on kruviga läbiv kinnitus või spetsiaalse rakisega küljelt kruvikinnitus ning klambriga kinnitus. Oluline on terrassilaudade paigalduse juures laudade vahelise vahe laius. Peab arvestama, et kui laud on paigalduse ajal märg, siis kuivades laudade vahed suurenevad olulisel määral.

Nagu teistegi ehitustööde juures, on terrassi ehituse juures olulised planeerimine, õigete materjalide valik ja kvaliteetne töö. Seepärast soovitame teil tellida terrassi ehitus asjatundjatelt. Nii on tehtud tööst rõõmu pikaks ajaks.

Tehtud tööd

Tehtud tööd