Meie teenused

Puitmajad

Kaasaegsed puitmajad vastavad kõrgeimatele tuleohutuse, heli- ja soojusisolatsiooni standarditele. Lisaks tagab puitmaja tervisliku elukeskkonna.

Puitmajad on ideaalne lahendus neile, kes eelistavad looduslikke materjale. Puitu on ehitusmaterjalina kasutatud juba väga pikka aega, kuna see oli kõige kättesaadavam ja lihtsamini töödeldav materjal. Tänapäeva ehituses kasutatakse puitu üha rohkem, sest uued tehnoloogiad, nagu ristkihtpuit ning puitfermid võimaldavad ehitada üha keerukamaid ja suuremaid hooneid ning see soodustab selle kasutust ja konkurentsivõimet. Lisaks tehnilistele omadustele on puitmaja ehitus kiirem ja tekitab vähem müra. Kui ühendada tehases toodetud elemendid kohapeal ehitatavate puitmaja konstruktsioonidega väheneb ehitusaeg oluliselt, mis toob kaasa märkimisväärse kokkuhoiu.

Inimesed on puitu kasutanud ehitusmaterjalina juba eelajaloost saadik. Tehnoloogia areng viimase paarikümne aasta jooksul on muutnud puidu traditsioonilisest ehitusmaterjalist kõige uuenduslikumaks.

Puit on suurepärane soojusisolatsioonimaterjal. Puitmaja ehitus võimaldab konstruktsioone lihtsasti isoleerida, mis tähendab madalaid energiakulusid ja paremat temperatuuri kontrolli aastaringselt. Talvel hoitakse sooja sees, suvel aga jahedust.

Võrreldes betooni ja terasega on puidu kasutamine maja ehituses ka keskkonnasõbralikum. Puit on looduslik, taastuv ressurss, mis ei kahjusta keskkonda samal viisil kui teised ehitusmaterjalid. Puidu tootmine nõuab vähem energiat ja toodab ka vähem süsinikujalajälge, muutes puitmajad keskkonnasõbralikumaks valikuks. Madala energiatarbega majad ehitatakse enamuses puitkarkassile, kuna teistest materjalidest seinakonstruktsioon tuleks oluliselt kallim.

Levinud arvamuse kohaselt on puitmajad halva helipidavusega. Tegelikult see nii ei ole ja kõik oleneb ehituse kvaliteedist, oskustest ja kasutatavatest materjalidest. Tuleb vältida konstruktsioone läbivaid katkematuid karkasse, materjalide kihid tuleb katkestada ja kasutada liitekohtades tihendeid.

Puitmajad on head ka seetõttu, et nende püstitamine on ilmastikuoludest vähem sõltuv, sest madalad temperatuurid ei riku kasutatavaid materjale, mis betooni puhul ei kehti. Maja ehituse puhul on oluline see, et enne miinuskraade saaksid tehtud vundamenditööd. Üheks positiivseks küljeks puitmaja ehituse puhul on ka see, et seinte konstruktsioonid on majal õhemad ja kasutusele jääb ca 2-3% rohkem põrandapinda.

Eramaja ehitus võimaldab väga paindlikke disainilahendusi. Puitkonstruktsioonidega on lihtne luua erinevaid sisedisaini ja arhitektuurilisi lahendusi. See annab omanikele kohandada oma kodu oma vajadustele ja maitsele. Puidu tekstuur ja värvi toonid lisavad kodule unikaalsust ja soojust. Puitmaja loob loodusliku ja hubase atmosfääri, mis on paljudele majaomanikele meelepärane.

Korralikult hooldatud puitmaja kestab aastakümneid või isegi sajandeid. Puit on vastupidav materjal, mis suudab vastu pidada erinevatele ilmastikutingimustele.

Kui kodu vajab uuendamist või parandamist, on see sageli puitu kasutades lihtsam, keskkonnasõbralikum ja vähem kulukas kui teiste materjalide puhul. Puitkonstruktsioone on võimalik hõlpsasti uuendada, parandada ja asendada.

Puitmaja ei pea tingimata olema suur. Väikemajad ja off-grid majad mis on ehitatud puidust on muutunud üha populaarsemaks. Väiksemad majad vajavad vähem materjale ja energiat nii ehitamiseks kui ka igapäevaseks kasutamiseks. Off-grid majad ehitatakse sageli looduskaunitesse kohtadesse, võimaldades inimestel olla lähemal loodusele, nautida rahu ja puhkust. Puitmaja kõik osad on hõlpsasti transporditavad ning seetõttu ideaalne off-grid maja lahendus. Puitmaja ehitustegevus ei jäta endast maha ka märgatavat jälge ning loodus jääb häirimata.

Coralroofi kogenud meeskond eelistab oma klientidele pakkuda eelkõige puitmajade ehitust, kuna puit on Eesti kohalik materjal, hästi kättesaadav ja töödeldav. Puit on tänapäeva materjale ja tehnoloogiaid kasutades hea kvaliteediga – puitmajad on soojapidavad ning soodsama lõpphinnaga.

Teie visioon, meie teostus!

Tehtud tööd

Tehtud tööd